Jak Pilsner Urquell pomáhá

Tradici pomáhat potřebným v předvánoční době začali v plzeňském pivovaru už jeho zakladatelé, plzeňští právováreční měšťané ve 40. letech 19. století. Tento dobrý zvyk uchovaly všechny generace sládků a zaměstnanců pivovaru. Průběžně se proto snažili Centrum Paraple finančně podporovat, a v roce 2012 se k příležitosti 170. výročí plzeňského ležáku rozhodli poprvé uspořádat unikátní dražbu uměleckých pivních lahví. Výše výtěžku určeného pro Centrum Paraple a ohlas veřejnosti všechny příjemně překvapily, takže se z této dražby stala velmi milá tradice.

Dražba má totiž mimo jiné poukázat i na to, že ty nejlepší věci mohou vzniknout uchováním tradic a předáváním osvědčených zkušeností z generace na generaci, což může platit pro sklářský průmysl i pivovarnictví, ale taky pro tradici pomáhat v době předvánoční těm, kteří to potřebují.

Výsledky minulých aukcí:

  • 1. ročník 5. 10. 2012 – 1 020 651 Kč
  • 2. ročník 10. 12. 2013 – 526 069 Kč
  • 3. ročník 4. 12. 2014 – 723 116 Kč
  • 4. ročník 17. 12. 2015 – 1 103 012 Kč
  • 5. ročník 15. 12. 2016 – 1 067 567 Kč
  • 6. ročník 13. 12. 2017 – 1 683 145 Kč

Celkový výnos dražeb pro Centrum Paraple činí fantastických 6 123 560 Kč.

Naše filozofie

Centrum Paraple peníze využívá na svou činnost a pomáhá díky nim lidem na vozíku s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života. Svými službami jako jsou poradenství a sociální rehabilitace, fyzioterapie, ergoterapie, sportovní kurzy, program zdravého životního stylu a tematické programy, např. Máma-táta na vozíku, motivuje a podporuje své klienty v úsilí o samostatnost, nezávislost, společenské a pracovní uplatnění. Tuto pomoc využívá opakovaně více než 1 400 lidí z celé České republiky. Každý rok se v důsledku úrazu nebo onemocnění s poškozením míchy musí začít pohybovat na vozíku přibližně 250 lidí. Třetina, asi 80 z nich, se stane novými klienty Centra Paraple.