CHCI DAROVAT

Aktuální dražba

Lahve, které pomáhají

Pilsner Urquell v rámci svého charitativního projektu každoročně vyrobí sadu desíti unikátních designových lahví, vytvořených některým z předních českých designérů. Výtěžek z jejich prodeje je pak předán Centru Paraple. Každá edice je inspirována originálním aktuálním tématem.

Letošní rok ukázal, v jak křehkém světě žijeme a jak málo stačí, aby potřební přišli o podporu. Ideou za letošní sadou lahví jsou proto myšlenky vzájemné spolupráce, pomoci a ohleduplnosti. Hodnoty, které jsou pro nás pro všechny v posledních několika měsících tolik důležité. Designér lahví aktuálního devátého ročníku, přední český designér Michal Froněk ze studia Olgoj Chorchoj, se kromě toho inspiroval i vznikem piva Pilsner Urquell. Zaujal ho příběh a odvaha lidí v Plzni, kteří se dali před téměř 180 roky dohromady, aby postavili pivovar a začali vařit úplně nové, do té doby neznámé pivo. Oslovili zkušeného sládka, stavitele, sladovníky i chmelaře a společně dali vzniknout pivu, které ovlivnilo celý pivovarský svět.

Společně tvoříme originály

Podobně si Michal Froněk ke spolupráci přizval skláře Milana Mana, Vlastimila Loušu a mistra brusiče Milana Tůmu ze světoznámé sklárny Moser. Dohromady přivedli na svět naprosto originální lahve, které spolu tvoří jeden úžasný celek. Unikátní plochý brus umožňuje vzájemné designové propojení všech lahví do jednoho celku a je proto symbolem spojení individualit pro společnou věc.

Každá lahev je korunována moderní designovou zátkou navrženou konstruktérem Petrem Dresslerem a vyrobenou s hodinářskou přesností Lukášem Ešnerem z manufaktury Bohematic, zabývající se precizní malosériovou výrobou hodinek. Každá zátka je unikátní, na svém vrcholu zdobená speciální rytinou, do které je vetřena část barvy použité při výrobě skleněné části lahve.  Barvy ve tmě světélkují a jsou tak symbolickým znázorněním naděje Připomínají, že i když nebe občas zahalí bouřkové mraky, nakonec přeci jen vyjde slunce. Třeba i díky pomoci ostatních.

Jedenáctá lahev

Pilsner Urquell letos nechal vyrobit mimořádnou jedenáctou lahev. Stane se vůbec první lahví, kterou obdrží samotné Centrum Paraple spolu s vybranou finanční částkou v podzimní veřejné sbírce. Díky ní může letos přispět i široká veřejnost a tím pomoci zachovat rozsah a kvalitu služeb pro lidi s poškozením míchy. Jedenáctá lahev se tak stane symbolickým poděkováním všem, kteří v tomto nelehkém roce přispějí, a celý pomyslný kruh pomoci a spolupráce se tím symbolicky uzavře. Proto i jedenáctá lahev odráží téma spolupráce – je středovým tmelícím prvkem celé kompozice a zároveň ji ostatní lahve pomyslně objímají.

Dosud dražby Aukčních lahví vynesly 11 milionů korun. Termín konání letošního ročníku charitativní on-line aukce designových pivních lahví, kterou tradičně pořádá Pilsner Urquell ve prospěch Centra Paraple, je stanoven na 10. prosince 2020. Dražbu můžete sledovat nebo se do ní zapojit na serveru Mall.tv.

Pilsner