CHCI DAROVAT

Patronky aukčních lahví 2021

Desáté výročí projektu pracovalo s tématem inspirativních a úspěšných žen, které překonávají bariéry a stereotypy u nás i v nás. Každá z výsledné desítky lahví, které poputovaly do aukce, mají svoji patronku.

Eva Zažímalová,
česká biochemička a v současné době taky předsedkyně Akademie věd
„Těší mě, že jsem se mohla stát jednou z patronek projektu Aukčních lahví, který pomáhá vybrat peníze na dobrou věc. Velmi si vážím činnosti Centra Paraple a jeho každodenní pomoci lidem upoutaným nemocí nebo úrazem na invalidní vozík tak, aby se mohli plně vrátit k aktivnímu životu. Centrum Paraple tedy upřímně a ráda podpořím,“ říká Eva Zažímalová.

Helena Třeštíková,
nejznámější česká dokumentaristka
„Skrze kameru jsem se setkala s různými lidskými osudy a jedno vím jistě – pomocná ruka občas zmůže i zázraky. Velice si proto cením všeho, co Centrum Paraple dělá pro své klienty a jsem moc ráda, že toho mohu být teď součástí,“ říká Helena Třeštíková.

Magda Vášáryová, herečka, pedagožka a diplomatka
„Doba je neklidná, v politice České i Slovenské to vře. A dělá mi proto velikou radost, že se v tom všem zmatku lidé zastaví, aby pomohli těm nejzranitelnějším z nás. Vážím si to proto každého, kdo bude ochotný na konto Centra Paraple přispět,“ říká Magda Vašáryová.

Martina Navrátilová, jedna z nejlepších světových výčepních
„Mám obrovskou radost, že mě Pilsner Urquell vnímá jako inspirativní ženu a je mi velkou ctí, že se můžu stát ambasadorkou letošního ročníku a skrze řemeslo pomoci těm, kteří to opravdu potřebují,“ říká Martina Navrátilová.

Tereza Kostková, jedna z nejpopulárnějších televizních hereček a moderátorek současnosti
„Na StarDance pro Centrum Paraple se každý rok těším. Za těch několik ročníků jsem poznala řadu výjimečných lidí, kteří se dokázali vyrovnat s nepřízní osudu a stávají se vzorem pro své okolí. Vážím si všech, kteří podporují tolik potřebnou práci Centra Paraple a ráda jsem proto přijala nabídku účasti v charitativním projektu aukčních pivních lahví plzeňského pivovaru,“ říká Tereza Kostková.

Barbora Špotáková, česká atletka a oštěpařka a držitelka několika zlatých olympijských medailí
„Mezi lidmi na vozíku je mnoho skvělých paralympioniků. Na začátku je však pomocná ruka velice potřeba. Jsem proto za existenci Centra Paraple a všechnu jeho práci velice vděčná,“ říká Barbora Špotáková.

Eliška Podzimková, ilustrátorka
„Protože jsem sama v dětství prodělala nádorové onemocnění, vím, jak důležitá je pomoc druhým lidem. Když jsem byla oslovena, abych se stala patronem jedné z lahví, neváhala jsem ani minutu,“ říká Eliška Podzimková.

Martina Viktorie Kopecká, česká farářka Církve československé husitské
„Po většinu mého života to nevypadalo, že bych zrovna já měla aspirovat na službu v církvi. Teď jsem ale moc ráda, že můžu pomáhat potřebným. Proto jsem taky přijala nabídku plzeňského pivovaru stát se jednou z ambasadorek charitativního projektu aukčních lahví, který přináší tolik potřebné prostředky Centru Paraple.“  říká Martina Viktorie Kopecká.

Bára Poláková, zpěvačka a herečka
„Spolupracuji s Centrem Paraple již delší dobu. Vážím si každého projektu, který pomáhá zlepšovat a rozšiřovat tolik potřebné služby pro lidi s poškozením míchy. Ráda jsem proto přijala nabídku Pilsner Urquell a stala se jednou z ambasadorek letošních aukčních lahví. Věřím, že aukce bude přinejmenším tak úspěšná, jako vloni a Centrum Paraple se bude těšit z dalšího rekordního výtěžku,“ říká s úsměvem Bára Poláková.

Danuše Nerudová, česká ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně
„Na univerzitě se snažím vytvářet rovné příležitosti pro muže a ženy. A jsem přesvědčená, že rovných příležitostí by se mělo dostávat i lidem, které nemoc či nehoda upoutaly na invalidní vozík. Velmi si vážím práce Centra Paraple, které těmto lidem pomáhá a ráda jsem se proto do podpory tohoto projektu zapojila,“ říká Danuše Nerudová.

2021-12-16_AukcniLahve_patronky_web