CHCI DAROVAT

Dražba 2019

Osmý ročník on-line aukce 10 designových pivních lahví ve prospěch Centra Paraple proběhl 12. prosince 2019 na zpravodajském serveru iDNES.cz a vynesl krásných 2 061 387 kč.

sas_6679-final-ver2PenaNizZatkaHloubsUnikátní kolekce pivních lahví Pilsner Urquell pro letošní dražbu přináší výpověď generace roku 1989 a oslavuje třicet let života ve svobodných poměrech. Pilsner Urquell oslovil deset výrazných osobností, které se narodily právě v revolučním roce 1989. Každá z nich obohatila jednu z lahví vlastním pohledem na to, co pro ni představuje svoboda, čeho si na ní nejvíce cení a co považuje pro svůj život za důležité. Vznikl tak unikátní soubor výpovědí generace, která se narodila i dospěla ve svobodných poměrech.

Letošní edici vytvořil přední český designér a umělecký sklář Lukáš Novák, který se podělili i o koncept navržených lahví: "Rok 1989 je na lahvích symbolizován hlubokým brusem, který odděluje spodní část, zdobenou typicky českou dekorativní technikou, od horní části, která je naopak bez výrazné dekorace a symbolizuje novou éru našich dějin.“  


Lahve byly vyrobeny v tradiční české sklárně Rückl.
Vyvolávací cena každé z nich je 100 kč.

Prolistujte aukčním katalogem a zjistěte, jakou hodnotu má svoboda pro vás.